۱۴۰۰ شنبه ۲ مرداد
درمان
همه عمل های جراحی در بیمارستان پیمانیه جهرم فعال است
بخش کووید بیمارستان پیمانیه به طور کامل از سایر بخش های این بیمارستان جدا شده است؛ بخش شیمی درمانی تا پایان سال به بیماران کووید اختصاص یافته است.
بخش کووید بیمارستان پیمانیه به طور کامل از سایر بخش های این بیمارستان جدا شده است؛ بخش شیمی درمانی تا پایان سال به بیماران کووید اختصاص یافته است.

 دکتر قهرمان بمانا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: با توجه به کاهش بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان پیمانیه جهرم، بخش کووید به طور کلی از دیگر بخش های بستری جدا شده و به ساختمان شیمی درمانی این بیمارستان  انتقال داده شده است، بخش شیمی درمانی تا پایان سال به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی در ادامه بیان کرد: انجام مراحل شیمی درمانی برای بیماران سرطانی در بیمارستان استاد مطهری جهرم انجام می شود. 


دکتر بمانا خاطرنشان کرد: کاهش بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان دلیل بر عادی شدن اوضاع و از بین رفتن ویروس نیست. همچنان مبتلایان با وضعیت حاد در ای سی یو بیمارستان پیمانیه بستری هستند، مردم عزیز باید تمام نکات بهداشتی را مانند قبل رعایت کرده و به هشدار ها توجه نمایند.


وی گفت: از هفته گذشته، تمامی عمل های الکتیو ( غیر اورژانسی) این بیمارستان فعال شده است. 

وی بیان کرد: عمل های الکتیو، عمل هایی است که اورژانسی نبوده و با تشخیص پزشک می توان زمان آن را به تعویق انداخت.

به گفته وی روزانه 30 تا 40 عمل غیر اورژانسی و 10 الی 15 عمل اورژانسی در بیمارستان پیمانیه انجام می شود.

وی عمل های اورژانسی را شامل جراحی های مغز و اعصاب مانند ضربه به سر، گردن و ستون فقرات، عمل های ارتوپدی مانند شکستگی دست و پا، جراحی عمومی مانند ضربه به شکم، آپاندیس، تصادفات و غیره دانست.

دکتر بمانا با اشاره به فعالیت بخش آنژیوگرافی این بیمارستان گفت: بخش آنژیوگرافی  یکی از مهم ترین بخش هایی است که با وجود ریفرال شدن بیمارستان پیمانیه جهت بیماران کرونایی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.  کلیه بیماران دچار بیماری های قلبی در این بخش با رعایت کامل پروتکل بهداشتی و در محیطی جدا از بخش های کووید بستری می شوند.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به انجام عمل های اورژانسی و غیر اورژانسی در بیمارستان مطهری جهرم گفت: روزانه به طور میانگین 30 عمل اورژانسی شامل زنان و زایمان، چشم و غیره و عمل های الکتیو (غیر اورژانسی) شامل  جراحی عمومی، زنان، چشم و زیبایی در این بیمارستان انجام می شود.

تاریخ:
1399/11/04
تعداد بازدید:
116
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal