۱۴۰۲ شنبه ۲۰ خرداد
گزارشی از سمینار های ستاد حاكمیت بالینی
دفتر خدمات پرستاری این حوزه معاونت در 6 ماهه اول سال 1392 اقدام به برگزاری آموزش هایی تحت عنوان پروسیجرهای پرستاری با همکاری اعضای هئیت علمی نمود.که به شرح ذیل می باشد : پروسیجرهای پرستاری 1 مورخ 21/12/92 اکسیژن تراپی و کنترل عفونت پروسیجرهای پرستاری 2 مورخ 24/2/92 بررسی علائم حیاتی پروسیجرهای پرستاری 3 مورخ 29/2/92 IVتراپی پروسیجرهای پرستاری 4 مورخ 15/4/92 دارو درمانی

 

پرستاران بخش بزرگی از نیروی انسانی مراکز درمانی هستند ؛که جهت رشد حرفه ای و علمی خود به برنامه های آموزشی نیاز دارند . شرکت در این برنامه ها به طور مستقیم بر عملکرد پرستاران تاثیر گذاشته و موجب افزایش بهره وری ، کاهش مخاطرات شغلی، کاهش موارد خطای درمانی و بهبود  جو سازمانی و افزایش رضایتمندی پرستاران و در نهایت بیماران می شود . به همین دلیل شرکت اختیاری یا اجباری پرستاران در برنامه های آموزشی به منظور افزایش کیفیت مراقبت های پرستاری بسیار ضروری است .

لذا در این راستا ستاد حاکمیت بالینی حوزه معاونت درمان جهت توسعه مستمر دانش و مهارتهای شغلی یا (CPD ) continuing professional  development عناوین آموزشی زیررا در 6 ماهه اول سال 1392 به مرحله اجرا درآورد ه است که به استحضار رسانیده می شود .

نحوه صحیح گذاشتن فولی و مراقبت های آن 4/2/92 : این سمینار توسط جناب آقای دکتر حسین حیکم الهی برگزار گردید. که شیوه صحیح گذاشتن فولی و مراقبت های قبل و بعد از انجام پروسیجر و آموزش های مربوطه به 50 نفر از پرسنل پرستاری مرد آموزش داده شده است.

 

 

سمینار پروسیجر های پرستاری توسط جناب آقای دکتر محسن حجت هئیت علمی دانشکده پرستاری برگزار گردید .طی این دوره های آموزشی عناوینی چون اکسیژن تراپی و کنترل عفونت بررسی علائم حیاتی، IV تراپی و دارو درمانی آموزش داده شده است.
  

پروسیجرهای پرستاری 1         مورخ 21/12/92        اکسیژن تراپی و کنترل عفونت

پروسیجرهای پرستاری 2        مورخ 24/2/92         بررسی علائم حیاتی

پروسیجرهای پرستاری 3        مورخ 29/2/92          IVتراپی

پروسیجرهای پرستاری 4        مورخ 15/4/92         دارو درمانی

 

   هدف از برگزاری این دوره های آموزشی ، آموزش پروسیجر های شایع و رایج در بیمارستانهای تابعه می باشد ؛ تا بدینوسیله دانش ، توانایی و مهارتهای شغلی نیروی انسانی شاغل در بیمارستانها و ایمنی بیماران  ارتقاء و مخاطرات شغلی کاهش یابد .

 

بدینوسیله کمال تشکر و قدردانی را از اساتید گرانقدر به عمل می آوریم .

دفتر خدمات پرستاری و روابط عمومی معاونت درمان

تاریخ:
1392/10/15
تعداد بازدید:
178
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal